NANDİ Himalaya Kimdir?

Anneannemin çok güzel cümleleri arasında şu en çok hoşuma gidenlerden biridir; “Rabbim kulunu imha etmez ama ihmal eder.” derdi.

Herşeyin bir zamanı vardır, ama o zaman ne zamandır?

Yaşamdaki sıkıntılar arasında rahat nefes aldığım, büyüklerimin veremediği nedenler niçinlere dair bir sürü cevapları bulabildiğim astrolojiye 1992 yılında sadece kendimi ve kaderimi anlamak için başladım. Yıllar geçtikçe ilgim pekişmeye ve bilgim artmaya başladı.

“Hoşgeldin Güzel Ruh, Namaste”

Kimisinin kocası, kimisinin işi, kimisinin çocukları veya bunların belirli oranda karışımı olarak sizi sevindirebilir. Yaşam bazen bir alanda size çok iltimas geçebilir; astroloji de bu anlamda bana hep özel ilgisini göstermiştir. Birtakım kişiler daha zorluklar yaşarken bazısının niye şanssız olduğu ne eğitimine ne kariyerine ne de ailesine bakarak anlayamadığınız durumlar olur, aynı aileden aynı görgüyü almış kardeşlerin yaşam şansları çok farklı olabilir. Aynı desteği alan biri işinde başarılı olurken biri işini batırabilir, klasik cevaplarınız belki hazırdır, ama astrolojinin gösterdikleri ile yıllar içinde bu konuya hayranlığım arttırmaya başladı.

Batı astrolojisine göre bir kova, vediğe göre ise Oğlak olarak çok soru sorar ve düşünürüm. Kişisel farkındalık ve gelişim konularına da ilgim arttıkça “benim doğma sebebim nedir, amacım var mı?”  gibi ruhsal sorular ardından önce tasavvuf sonra da Uzakdoğu felsefeleriyle ile karşılaştım. Böylece 1996’da Hindistan yolculuklarım başladı.

Benim açımdan pek çok bilgi şimdi sizlerle paylaşılmak adına lezzetli kıvama gelmiş durumda. Çok uzun yıllardır sorduğum sorularımın cevaplarını  7 yoğun mistik Hindistan gezimde veda bilimi ışığında buldum.

Ben kimim? Ruh kim? Bu evren nasıl yaratıldı? Uçsuz bucaksız galaksiler arasında bilindik gezegenlerin üzerimizdeki etkisi nasıl tezahür etmekte?

Batı astrolojsini de katarsak bu yıl astroloji çalışmalarımda 22 yılı bitirdim. Sizinle paylaşmak istediğim uzmanlık alanım Hindistan kökenli olan VEDİK Astrolojidir. Vedik astrolojinin matematiğine tam odaklıyım.  Veda bilimi eşliğinde kadim bilgileri de paylaşmayı seviyorum.

Vedik Astroloji Hakkında

http://vedikastroloji.blogspot.com/2011/01/vedik-astroloji-hakknda.html

İsim değerlerinin hem mistik bir açılım fonksiyonu hem de enerjisi gereği vedik astroloji yazarken NANDİ  ismini severek kullanıyorum.

İsmin seçimini Jyotish Gurum Visti Larsen ile tayin ederek uygun gördük. Yaşantımda hep ilginç gurular ve önemli mistik kişilerle tanışıp dururum. Eski bir ruh olduğuma inanıyorum; beş yaşımda kaybettiğim  anne, babam, ruhun tekamülü  ve kader- benlik idrakı hakkındaki arayışımı çocuk yaşta hızlandırdı.  Beş yaşımdan beri İstanbul’da yaşamaktayım, anne ve baba kökenim Çanakkale’ye dayanıyor. Şu an 20 yaşında bir oğula sahip şanslı bir anneyim.  1983’de Boğaziçi Üniversitesi Biyolojiye girerek 2,5 yıl genetik sonrasında ise 3 yıl Bilgisayar Programcılığı okudum. Programcılık kariyerimden çok tatmin olmadım ve  bir süre sonra radikal bir kararla sınavlara tekrar girerek sanat okumaya başladım. Sanat ve yaratıcılık insanın çakralarının dönüş yönünü inanın çok değiştiriyor. Okuduğum dönemin içinde Hindistan gezileri başlamıştı. 1997’de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar İç Mimarlık bölümünden mezun olarak iş yaşamına tekrar iç mimar olarak girdim.

Uzak doğunun mistik bilgisine ilgim ilk olarak 1988’de Bali tapınaklarında yaşadığım ilginç olaylarla başlar, 1991 sonunda astroloji gelir, 1996’da Hindistan kapıları açılır.  bir evlilik seromonisi töreni,   Hindistan

Vedik astrolojiyle ilk tanışmam, 1996’da Puttaparthi köyünde bir kitapçıdan satın aldığım kitaplarla başlar. Her gittiğimde bir sürü kitapla geri dönmüştüm fakat eksik bir şeyler oldu. Karmaşık bir sürü terim, ancak bunları bana bizzat anlatan ciddi bir  vedik astroloji öğretmeni bulduktan sonra yerine oturdu.

Bu yolculuklarda bir sürü aşram deneyimine sahip oldum. Ruhun yolculuğu konusunda uzun yıllardır sorduğum sorularımın beni hayrete düşüren cevapları veda bilimi ışığında netleşti. Bazen günlerce yerlerde uyudum, muz yapraklarında yemek yedim, iki kere zehirlendim, iki kere ölüm tehlikesi atlattım.  Astroloji haricinde de Hindistan’da  önemli gurular ile tanıştım. Srila Bhaktivedanta Narayana Gosvami Maharaja’dan inisiyasyon ve dikşa aldım.

Vedik astrolojisi hakkında fikri olmayanların, batı ve vedik doğu sistemleri arasında karışıklık, yanlışlık varmış gibi bir imaj algısına varabilirler. Özellikle burçların kaymasından dolayı, yıllardır kendini Koç zanneden birinin vedikte Balık olduğunu öğrendiğinde “ mümkün değil! Olamaz…”  gibi tepkisine sık rastlanır. Oysa ki batı astroloji ile düşünenler vedik astrolojiyi algılayamazlar. Vedikteki Balık burcunun içsel yapısı aynen batıdaki Koç gibi hiddetli ve öfkelidir.

Sistem hakkında bilgi edindiğinizde aslında  vedik astrolojinin farklı bir uzay – zaman katmanından baktığını fark edeceksiniz.

“Kraliyet Astrologları” olarak da bilinen Hintli özel astrologlar bilgileri yanlış kullanıma mahal vermemek için sır gibi saklamışlardı. Eski yüzyıllarda yaşamış üstadlardan Jaimini ve Paşara öğretileri günümüzde daha yaygınlaşmaya başladı. Bağlı olduğum Orissa okulu; “Sri Jaganath Center”in kurucusu  gurum Pandit Sanjay Rath liderliğinde bilgiler 1998’den beri batı dünyasına açıldı.

Hindistan Orissa kökenli Sri Acyuta Dasa Vedik Astroloji Gurularının öğretisi olan özellikle “Jaimini eğitimi” günümüzde bilgileri bozulmadan uygun gördükleri kişilere aktarılmakta. Bu bilgiyi bize ulaştıran Sri Acyuta Dasa, Sri Chaitanya Mahaprabh’unun en önemli beş öğrencisinden biriydi.

Avrupa kolundaki astroloji gurum Visti Larsen, Sri Garuda yerleşkesinde “RAMA MANTRA VE VEDİK ASTROLOJI AKADEMI” adı altında Avrupa bölgesine eğitim sunmakta.  Onun önderliğinde ileri mantra ve Jaimini Sutraları, Hindistan’daki Gurum Pandit Sanjay Rath eşliğinde ise PARASHARA eğitimime devam ediyorum.

Jaimini ve Parasahara sutraları şifrelenmiş ve zorba kişilerin elinde kötü kullanımı bu şekilde engellenmiştir. Pandit Sanjay Rath ve Jyotish Guru Visti Larsen’ın çalışmaları orijinalliğini korumuş vedik astroloji-jyotish bilgisi içeriği açısından batı dünyasına armağan edilmiş son derece önemli bir çalışmalardır.

Astroloji yanısıra meditasyon, yoga yapıyor,  ayurvedaya uygun bir beslenme tarzı izliyorum. Çok faydalı olduğuna inandığım aile dizimi eğitimini sevgili Svagito Liebermeister ve Amrit Sangeet ‘ten alarak bu alanda sevgi destek atölyeleri de yürütmekteyim.  Vedik astrolojinin değerli nektarını görmeniz dileklerimle. Himalaya Ma

 

Hint, Vedik Astrolog.  Jaimini/Parashara Pratisyeni. Kozmoloji, Astroloji Eğitmeni. Yazar. Holistik  Mekan Tasarımcı. Vastu Şastra İç Mimar

 

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca her hakkı saklıdır,  kopyalanamaz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s